Co to jest lipoliza iniekcyjna?

 

Zapewne wiele osób zastanawia się, czym jest lipoliza iniekcyjna. Kraków jako jedno z najstarszych miast jest prekursorem tego zabiegu. Wykonywane zabiegi przez kliniki z dnia na dzień powiększa swoje grono zwolenników.

 

Pojęcie lipolizy iniekcyjnej

 

Lipoliza iniekcyjna jest nieinwazyjnym sposobem modelowania sylwetki. Polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. Specjaliści z Krakowa twierdzą, iż komórki ulegają rozpuszczeniu, a uwolnione tłuszcze są wydalane z organizmu. Lipoliza iniekcyjna jest obecnie najnowocześniejszą metodą medycyny estetycznej wykonywaną np. w Krakowie. Pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej stały się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów odsysania tłuszczu. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Eksperci z Krakowa opowiadają, iż zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Zabieg jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia, których nie można się pozbyć za pomocą ćwiczeń. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg jest nieskuteczny. Tkanki tłuszczowa jest trwale usunięta.

 

 

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja

 

Zalegający tłuszcz, z którym boryka się wiele kobiet na całym świecie, skutecznie może wyleczyć lipoliza iniekcyjna. Kraków słynie z wykonywania tak nowoczesnych zabiegów. Wśród takich klinik znajduje się niedawno powstała scmestetic.pl/nasze-uslugi/medycyna-estetyczna/lipoliza-iniekcyjna  jedna z najlepszych w Krakowie.

Porównanie lipolizy iniekcyjnej z liposukcją

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. Pierwotnie zabieg miał być alternatywą dla liposukcji i być stosowany w celu modelowania sylwetki. Specjaliści z Krakowa zgodnie twierdzą, iż szybko okazało się, że stosowany roztwór pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka i z worków pod oczami.

Lipoliza iniekcyjna różni się od liposukcji. Eksperci z Krakowa rekomendują pierwszy zabieg, gdyż liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym,  po którym obowiązuje długi okresem rekonwalescencji oraz pozostają zniekształcenia skóry. Zaletą jest jednak osiągnięcie efektu natychmiast po zabiegu. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem mającym na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Jedną z ważnych zalet, jak twierdzą specjaliści z Krakowa, jest brak pozostawiania zniekształceń na skórze, oraz minimalne ryzyko powikłań. Dzięki temu jest bezpiecznym zabiegiem. Lipoliza może być zastosowana zamiast liposukcji, w przypadku dyskwalifikacji do operacyjnego odsysania tłuszczu. Może stanowić jej uzupełnienie, gdyż lipoliza usuwa nierówności skóry pozostałe po liposukcji.

 

 

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

 

Coraz bardziej popularny staje się zabieg usuwania zalegającego tłuszczu, czyli lipoliza iniekcyjna. Kraków jest jednym z pierwszych miast, gdzie rozpoczęto wykonywanie tego zabiegu z wysoką skutecznością. Wiele innych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej można wykonać w każdej dobrej klinice.

Przebieg zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna. Kraków jako jedno z najstarszych miast jest prekursorem tego zabiegu.

Podczas konsultacji, która odbywa się przed zabiegiem lipolizy iniekcyjnej, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Specjaliści z klinik w Krakowie przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice aplikują maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł do zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykuje preparat. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, ale lekarze z Krakowa uspokajają, że szybko ustępuje.

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej może pojawić się obrzęk, utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie lub drobne krwiaki. Specjaliści pracujący w Warszawie, czy Krakowie zgodnie twierdzą, iż są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

© 2018 A MarketPress.com Theme